Dog Food Advisor Forums Janet M

Janet M

Forum Replies Created

Viewing 1 post (of 1 total)
  • Author
    Posts
  • in reply to: Value: Cost per Day for Top Rated Kibble #130432 Report Abuse

    Janet M
    Member

    I figure cost by per pound in bag, and try to keep my cost below $1 per pound. I feed 8 dogs, all with different appetites, but you can use a coffee can to measure and weigh and then calculate by price per pound, maybe get an average.

Viewing 1 post (of 1 total)
Top